Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


YAŞANMIŞ ÖYKÜLER

 

 

 

SİTEME ADINI VEREN SELİNDA NIN ÖYKÜSÜ

 

Tesadüflere inanırmısınız ? Ben inanmam.Evrensel işleyiş öyle bir düzen içerir ki, bu farkındalıkla yaşamama rağmen her seferinde beni şaşırtan olaylar karşısında hayranlık duyarım...

 

Bu siteyi kurma kararı aldığımda isminin ne olacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu.Aslına bakarsanız sitenin ismi, web sitesi kurma kararımdan önce gelmişti.İçimden bir ses günlerce " Selinda " diye fısıldarken ben sözlük anlamına baktım ve çağlayarak akan su olduğunu öğrendim ve çok hoşuma gitti.

 

Web sitemin kuruluş aşamasında bu ismin çok uygun olduğuna karar verdim ve sitemin adı Selinda Meditasyon oldu.Aynı  zaman diliminde bir arkadaşımla gittiğim kitap fuarında kocaman bir puzzle a hayran oldum ve hiç puzzle yapmayan biri olarak satın aldım.Tablonun figüründe mavi bir ay ve kolunun altında kocaman bir kelebeği alarak mavi aya doğru uçan sırtında kelebek dövmeli bir kız vardı.

 

Öylesine vurulup aldığım puzzle'ı bir yandan yaparken diğer yandan web sitemin yazılarını hazırladım.Puzzle ımın adınıda Selinda koydum :) ve çevremde neden bu adı koyduğuma dair sorulara içimdeki ses yüzünden diye yanıt verdim.

 

Bir gün yakın arkadaşımın kızı bana hangi dilden türediğini ve gerçek anlamını öğrenebileceğini söyledi.Araştırıp söylediğindeki şaşkınlığımı , okurken sizde yaşayacaksınız eminim..Tablomun gerçek anlamı; Ayda ki cennet yada cennetteki ay..

 

Hadi şimdi birlikte bunun nasıl bir tesadüf olduğunu düşünelim :)

 

RUH EŞİMLE BİZİM ÖYKÜMÜZ :

 

Tesadüflere inanmadığımı size daha önce de söylemiştim. Bunun benim için en büyük kanıtı birlikte büyümeye ve birilikte gelişmeye söz verdiğim sevgili eşimdir.

Ben çocukluğumdan beri Karşıyaka da yaşadım.Lise yi Karşıyaka kız lisesinde okudum.Liseye başladığımda okulumuz ilk erkek öğrencilerini aldı ve birlikte mezun olduk.Sene 1981..9 Eylül İktisat Fakültesini bitirip ilk evliliğimi yaptım ve anneliğin kutsallığını oğlum ve kızımı büyütürken yaşadım.Onlar ı büyütürken bende büyüdüm.Ne çok şey öğretiyor çocuklarımız farkında mıyız ? Halka ilişkiler eğitimi aldığım dönemde bir yandan kendi işletmemi yürüttüm. Bu defa iş hayatında büyüdüm.Müşterilerim bana ne çok şey öğretti minnettarım.Bir yandan da öğrenmeye doymayan ruhum bilinmeze merak sardı ve metafizik, spiriitoloji derken kendimi bireysel ve ruhsal gelişim üzerine yüzlerce kitap ve eğitimler içinde buldum.Keşke…keşke benim ruhumu anlayan bir eşim olsaydı..Acaba ruh eşi dedikleri gerçekten var mıydı ? İnandım inanmasına ama nerdeydi kimbilir..

Yıllar çok şey kazandırıyor insana..İsteseniz de istemeseniz de yaşam sizi değiştirir.Ben buna gelişmek diyorum hatta büyümek..yaş aldıkça kazanç hanemiz güçlenir.ruhumuz asla yaşlanmaz..ben buna inanırım.

Eşimden ayrıldıktan sonra bir yandan özel bir şirketin müşteri ilişkileri yönetimi yaparken, bir yandan yaşam koçluğu yapmaya başladım.Oğlum ist. da İspanyol dili ve edebiyatı okuyor.Kızım liseyi basketbol bursuyla Antalya kolejin de yatılı burslu okuyup milli takım oyuncusu oldu ve şimdilerde Amerika da bir kolejde burslu okuyor.Bizde eşimle birlikte ikinci baharı değil, hergünümüzü bahar tadında yaşıyoruz..söz verdiğimiz gibi birlikte büyüyerek ve gelişerek..

Nasıl mı tanıştık ? :) Facebook taki  Lise toplantılarına hiç katılamazdım.Geçen sene Lamia gemisinde sabah kahvaltılı toplantıyı nedense kaçırmak istemedim..Çok ta hoş oldu benim için..çünkü yakın bir tarihte Kent konseyinde vereceğim bir seminere gelmek isteyen arkadaşlarım oldu.bir arkadaşım benim konularıma ilgili bir arkadaşını getirdi seminerime..Sonrasında bitmek bilmeyen doyumsuz sohbetler başladı.Zamanın ne kadar göreceli olduğunu bir kez daha keşfettik..günleri yıllar gibi yaşamaya başladık.

Bostanlı da oturuyoruz.Üstelik ilk evliliğimde oturduğum sokak ta..Hep bir kır düğünüyle evlenmek istemiştim..Eşimle bir kır düğünüyle evlendik..Aynı lisede üç yıl okuyup hiç yüzünü hatırlamadığım biricik aşkımla ruhtaki ve yaşama bakışımızdaki anlatamayacağım benzerliklerle  şimdi hayallerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirerek büyümeye devam ediyoruz..

Bunların hepsi  size göre güzel bir tesadüf olabilir.Bana göre evrene gönderdiğim istek paketimin, olması gereken AN da tazahür etmesi..Bilesiniz ki;  gerçekten tüm öğretileri kendi yaşamımda uyguladım.. Teşekkürler sevgili Yaradan, Evren ve teşekkürler yüreğim:)))))))))