Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


HAYATIMIZIN AMACI

 

                                                                    

 

 

 

 

Herkes insan anlağında bir aşamayı doldurur, ve daha alttaki aşamaların önündeki bekçidir..İçimizdekine kıyasla,önümüzde ve geride bıraktıklarımız küçük şeylerdir.İçimizde olanı ortaya çıkardığımızda mucizeler gerçekleşir..

 

 

 

 

Biz kimiz ? Neden buradayız ? Başarmamız yada tamamlamamız gereken birşey mi var ? Bu soruların yanıtı "Yaşam Dersi" diyebileceğimiz bir şeye sarılıdır.

 

Hepimiz hayatımızda yön ve amaç bulma konusunda doğal bir itilime sahibiz.Ruhsal tekamülümüz,psikolojik ve duygusal gelişimimiz biyolojik gelişimimizden çok daha önem taşır.Sonuçta ruhsal yolculuktaki tıkanıklıklar fizik bedenimizi hasta eder.Ancak burada da kozmik bir bilinç vardır.Bedenimizde yaşadığımız her türlü sorun aslında bir uyarıdır.Bize yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunun alarmıdır.

 

Belirli bir yöne gitmeyi ve karmanızla birlikte gelip DNA nızın bir parçasını oluşturan,belirli hedefleri gerçekleştirmeyi içeren bir eğilim vardır.O ayrıca,bitmemiş işi,yapmayı istediğimiz şeylerle işgili tutkularımızı,ailemiz ve diğer kişilerle ilişkilerimizi de temsil eder.Bazıları, kendilerine kötü muamele yapan partnerleri bulmaya karma tarafından yöneltilirler.Bunun nedeni cezalandırılmak değildir.Onların bu sorunu halletmelerini yada bu gizemi çözmenin yollarını bulmalarını sağlamaktır.

 

Karma,dünyanın bazı dinleri tarafından geçmişte görülmüş ve tanımlanmıştı.Yakın zamanda onun yerine dinlerin ödül ve ceza sistemi geçmiştir.Bu sistem dini bir örgütün liderliğinin tam kontrolünü sağlar.Sonra onlar üyelerine, insanlar tarafından oluşturulmuş kurallarla Tanrıya giden yolu gösterirler.Birçok kişi için bu yol uygundur.İnsanların Tanrıyı bulmak için oluşturdukları herşey Tanrı için uygun görülür.Tanrının sevgisi insanın yuvaya giden yolu nasıl yarattığını önemsemez.

 

Yaşadığımız çağa new age akımını takip edenler Yeni Çağ demektedir.Dini öğretilerde kıyamet ten söz edilir."Kıyam" anlam olarak "uyan ve ayağa kalk" demektir.Bu anlamda aydınlanma ve farkındalığa işaret eder.

 

1987 de dünyada bazı şeyler değişmeye başladı ve yeni bir farkındalık ortaya çıktı.Bu 11:11 aydınlanmasıydı.Bir anlamda eski enerjinin tamamlanıp bitişi ve yeni enerjiye geçişti,ve aslında bir zamanlar sahip olduğumuz şeyin yeniden hatırlanmasıydı.

 

Bu yeni enerji değişimiyle birlikte bizden istenen;karmik niteliklerden kurtularak kendi yolumuzu yaratarak hayatımızın sorumluluğunu almamız ve kendi seçimlerimizi yaratmamızdır.Artık yuvaya giden yolda karma ya ihtiyacımız yoktur.

 

Karma kadim ve yavaştır.Yeni insan seçim sahibidir.Ancak bu seçim sorumluluk gerektirir.Artık kurbanlar yoktur, kazalar yoktur.Olması gerekmez.İnsanın özündeki yaradana ulaşabilme yolunda kendi seçimleriyle yarattığı karmayı sürdürmek zorunda değildir.Yeterince herbirimiz kurban rolü oynadık ve sebep olarak hep dışımızda bir şeyleri gösterdik.Artık yetişkin ve kamil insan olma yolunda yeni seçimlere sahibiz.

 

Diğer yandan yaşam dersleri karmadan çok daha kişiseldir.Yaşam dersi karmik bir enerjiyle ilişkili olabilsede; siz karmik yapınızdan kurtulduğunuzda yaşam dersiniz sizinle kalır.Yaşam dersi karmadan daha derin bir niteliktir ve gruba değil, kendi ruhumuza aittir.Karma da gruplar olarak tekamül eder ve dersler alırız.Yaşam dersi de tıpkı karma gibi bir yaşamdan diğerine taşınır ancak farklı şekilde.Karma diğer insanlarla etkileşim sistemiyle ilgilidir.Yaşam dersi ise tamamen kişiseldir.Sadece siz ve sizin hakkınızdadır.

 

- Kendini ve başkalarını sevmeyi öğrenmek,

- Dinlemeyi öğrenmek,

- Almayı öğrenmek,

- Kendi gerçeğini söylemeyi öğrenmek,

- Kİmsenin seni tanımlamasına izin vermemeyi öğrenmek,

- Kendi üstatlığını hissetmeyi öğrenmek,

- Diğerleriyle birlikte yaşamayı öğrenmek,

- Başkalarını suçlamamayı öğrenmek,

- Düalitenin dışına çıkmayı öğrenmek (karmayı bırakmak),

- Başkalarından daha çok kendinle ilgilenmeyi öğrenmek,

- Burada olmayı hakettiğini,doğuştan kirli olmadığını öğrenmek.

 

Tüm bu yaşam dersleri derin  bir şekilde kişiseldir.Her insanoğlunun er yada geç öğrenmesi gereken temel derslerdir.Bu güzel gezegende herşeye rağmen bir aydınlanma var sevgili dostlar.Bilgi ve sevgi enerjisi heryerden yağıyor insanoğlunun bilincine.Herbirimizin özdeki amacı bu yükselişe ve aydınlanmaya katkıda bulunmaktır.