Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


OLUMLAMANIN GÜCÜ

                                                       

 

                                                           

 

 

OLUMLAMA  zihin ve bilinçaltı tekniklerinde kullanılan şimdi de AN da kurulan pozitif cümle dizgesidir.Pozitif düşünce ve olumlamaların gerçekte nasıl etki yarattığına gelin bilimsel verilerle birlikte bakalım.

 

BANA KALBİNDEN NE GEÇTİĞİNİ SÖYLE, SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM..

 

                                                               Yazan: Richard Shultze

                                                  Doğal tedavi ve bitkisel ilaçlar uzmanı 

                             (Sağduyulu Sağlık ve tedavi adlı kitabından alınmıştır)

 

Bağışıklık sisteminizin nasıl hergün bakterilere ve mikroplara karşı savunmada olduğunu bir düşünün.

Eğer et yiyen bakterilerin, lejyoner hastalığının ve ölüdürücü grip virüslerinin kötü olduğunu düşünüyorsanız. bilimsel kanıtlar göstermiştir ki bağışıklık sisteminize saldıran en büyük düşman MİKROPLAR değil...

 

AĞZINIZDAN ÇIKAN VE AKLINIZDAN GEÇENLERDİR..

 

Dahası, vücudunuzun direncini arttırmaya yarayan en sağlıklı vitamin ve enzimlerden, şifalı bitkilerden bile daha sağlıklı olan SEVGİ dir.

 

Beyniniz 365 gün durmadan çalışır,asla tatile çıkmaz veya kapanmaz.

Beyin metabolizmanın hemen her fonksiyonunu ve kimyasal dengesini kontrol eden ve yöneten bilgisayar desteğidir.Beyin, dümeni tutan kaptandır ve günün her saniyesinde SİZİ ve bütün vücudunuzu, yaratır,yürütür, kontrol eder, destekler ve korur.

 

Bilim adamları birşey düşündüğünüzde, beyninizin pencere diye ifade ettikleri bir şeyi açan kimyasallar olduğunu artık biliyor.Düşünceniz sona erdiğinde ise pencere kapanıyor.

 

Aşık olduğunuzda, heyecanlandığınızda, öfkelendiğinizde beyniniz değişik kimyasallar üretiyor.

 

Bilim adamları bu kimyasallara NÖROPEPTİT adını veriyor.

 

Her hangi bir şey düşünmeye başladığınızda, beyininiz sizi değiştiren kimyasallar üretiyor ve hissettikleriniz nöropeptit denilen  beyin kimyasallarının yaratması ve özümlemesi sonucu oluşuyor.

 

Tıp geçtiğimiz on yıl içinde çok büyük bir buluş yaptı.Bağışıklık hücrelerinizin yüzeyinde; sizi bakterilere virüslere, mantarlara kansere ve pek çok hastalığa karşı koruyan bu hücrelerin yüzeyinde NÖROPEPTİTLER için belirli bir yükleme rıhtımı,özümleme alanı olduğunu keşfettiler.

 

Sizin ne düşündüğünüzle bağışıklık hücrelerinizin işi ne?

 

Tamam bağışıklık sisteminizin duygusal dialoglarını kesinlikle dinlediğini artık biliyoruz, fakat vücudunuzdaki hiçbir hücre organ veya sistem, eğer aldığı bilgiye karşı tepki vermek üzere hazırlanmamışsa başka hiçbir sistemi dinlemez.

 

İşte tıp biliminin bize şu an söylediği, her düşünce ile beyninizin yarattığı bu kimyasallar için özel bir RESEPTÖR bulunuyor ve bağışıklık hücrelerinizin mikroplara ve hastalıklara verdiği yanıt - arttırıcı, azaltıcı hatta DURDURUCU  olması - bu beyin kimyasalları tarafından etkileniyor.

 

Yaptığınız herşeyin fiziksel bir sonucu vardır; öyle görünüyorki artık düşündüğünüz her şeyin de bir sonucu var.

 

OLUMLU DÜŞÜNÜN !!!!

 

 

Şimdi size olumlamalarla ilgili bazı örnekler verirken; unutmamanız gereken şey, düşünce gücünün vücuttaki etkileriyle birlikte kuantum evrenden de aynen size yansıyacağıdır.

 

Olumlama cümleleri daima şimdiki zaman kipini içerir.Cümle içinde olumsuzluk içeren hiçbir sözcük kullanılmamalıdır." Hasta değilim " yerine " Çok sağlıklıyım " gibi. Olumsuzluk yaşadığınız durumlarda, mümkün olduğu kadar mutlu  ve neşeli olduğunuz bir anı imgeleyerek olumlama yapmanız gerçekten sonuç verecektir.Unutmayın nöropeptitler var:))

 

ÖRNEKLER :

 

" Evrenin bolluk ve bereketine açığım.."

 

" Ben sevgi doluyum ve sevilmeyi hakediyorum.."

 

" Ben huzurlu ve mutluyum.."

 

" İşimde başarılıyım ve kazancım giderek artıyor.."

 

" Her şey benim hayrıma gelişiyor.."

 

" Ben mutlu, huzurlu, bolluk ve bereket dolu bir yaşamı seçiyorum.."

 

" Mutlu olduğum, yanında huzur duyduğum bir eşim var.."

 

" HER ŞEY İÇİN SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN.."

 

 Bu tip onaylama cümlelerini istediğiniz gibi kurabilirsiniz.En son yazdığım şükür cümlesini her durum ve koşulda kullanmanızı öneririm.Şükrettiğiniz her durum yine size evren tarafından çoğalarak geri gelecektir.